Zpět

Aktuality

TRAM BUSKERS TOUR

16–19/03/2016

Umělkyně Kateřina Šedá naplní program finského festivalu současného umění IHME, který se koná v Helsinkách od 16. března. V jejím projektu Tram Buskers Tour oživí finskou metropoli desítky hudebníků, kteří hrají na ulicích evropských i zámořských měst.

Díky Kateřině Šedé se budou cestující helsinskými tramvajemi v příštích dnech setkávat s živě hranou hudbou – popem, klasikou i tradiční hudbou různých kultur. Šedá totiž na pozvání festivalu IHME během uplynulého roku vytvořila projekt, který do pravidelného chodu města vpustí více umění a bezprostřední kolektivní zážitek z hudby. „Obvyklá jízda tramvají se tak změní v cestu do historie, do Londýna nebo do vesmíru,“ říká ředitelka mezinárodního Festivalu současného umění IHME Paula Toppila. 

Na akční a koncertní část (16. - 19. března) naváže série workshopů, diskusí a přednášek IHME Days (1. - 3. dubna). Rozvíjí téma komunit a kreativity ve veřejném prostoru. Kateřina Šedá v této části organizuje workshop  „ŠKOLA  BUSKINGU“, kde budou probíhat přednášky o historii buskingu , jeho rozdílném postavení v různých evropských městech a praktická výuka přímo v terénu.

http://www.ihmefestival.fi/en/